جایزه بزرگ توسکانا ۲۰۲۰؛ مرسدس پیروز هزارمین گرانپری فراری

لوئیس همیلتون در بلبشوی پیست موجلو توانست جلوتر از همه مسابقه را به اتمام برساند. بدین ترتیب مرسدس پیروز هزارمین جایزه بزرگ فراری شد

0
لوئیس همیلتون جایزه بزرگ توسکانا

نهمین مسابقه از فصل جاری، جایزه بزرگ توسکانا ۲۰۲۰ بود که برای نخستین بار در پیست موجلو برگزار شد.

این پیست در استان تاسکانی ایتالیا و تحت مالکیت فراری قرار دارد. موجلو به علت پیچ‌های سرعت بالا جزو مسیرهای تکنیکال است. به همین خاطر می‌بایست نیروی رو به پایین یا داون‌فورس بالایی تولید کند. تا در مسابقه دست بالاتر را داشته باشد.

البته مستقیمی بین پیچ آخر و اول، برای خودروهایی است که می‌خواهند کاستی ناشی از آیرودینامیک ضعیفشان را با قدرت موتور بالاتر جبران کنند.

امسال و تا به اینجا، مرسدس نشان داده که در هر دو بخش آیرودینامیک و موتور عملکرد بهتری دارد. به همین خاطر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که شانسی برای پیروزی دیگر تیم‌ها قائل شود.

حتی فراری که در این مسابقه به هزارمین حضورش در رقابت‌های فرمول یک رسید، می‌دانست که نمی‌توان مرسدس‌ها را به راحتی از پیش رو برداشت.

آن‌ها برای جایزه بزرگ توسکانا ۲۰۲۰ با لیوری یا رنگ بدنه جدیدی آمده بودند تا فاجعه مسابقه قبلی را جبران کنند.

مرسدس پیروز هزارمین جایزه بزرگ فراری - چارلز لکلرک جایزه بزرگ توسکانا

فراری ناکام در پیست خانگی

در روزهای تمرین، پیکان‌های نقره‌ای مثل همیشه سرعت مسابقه‌ای را در اختیار داشتند و یا به‌اصطلاح Pacesetter بودند. آن‌ها با یک-دو در تعیین خط به پیشواز مسابقه رفتند. در روز یکشنبه بوتاس در همان ابتدا از هم تیمی خود سبقت گرفت.

در پیچ دوم و با تصادف سنگین میان رایکونن، گسلی، ورستپن و گروژان خودرو ایمنی به داخل پیست آمد. همچنین راننده هلندی تیم ردبول برای دومین هفته پیاپی از مسابقه خارج شد.

مشکل نرم‌افزاری پاور یونیت خودرو ورستپن پیش از شروع مسابقه و همچنین افت توان موتور، اخیراً موجب اختلاف نظر میان هوندا و ردبول شده است.

در دور هفتم و هنگامی که قرار بود مسابقه مجدداً از سر گرفته شود، جیوویناتزی با مگنوسن و لطیفی (راننده ایرانی-کانادایی تیم ویلیامز) برخورد کرد و موجب شد تا دوباره پرچم قرمز به اهتزاز دربیاید.

پس از این اتفاق و استارت خودروها از پشت چراغ‌ها در حالت سکون، همیلتون جایگاه خود را پس گرفت. اما فتل تا اواسط مسابقه نتوانست خود را به ده خودرو پیشتاز برساند.

دوباره به علت تصادف استرول با موانع پیچ «آرابیاتا ۲» جایزه بزرگ توسکانا با پرچم قرمز متوقف شد.

بنابراین در سومین استارت مسابقه، مرسدس پیروز هزارمین جایزه بزرگ فراری شد تا بتواند برای سومین بار در طول فصل مقام اول و دوم را به دست آورد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید